Biologický vápník pro diabetiky
c ca stabilizace 1cpm BIOKALCIUM TIENS PRO STABILIZACI CUKRU

Tento bioaktivní doplněk výživy byl vyroben speciálně pro lidi s vysokým obsahem cukru v krvi. Nesnižuje normální hladinu cukru v krvi, ale pomáhá ho udržet při velkých fyzických a rozumových zátěžích na optimální úrovni, zejména u lidí starších  50 let. Podporuje vylučování inzulínu, pokrývá každodenní potřebu kalcia u diabetiků. Zabraňuje vzniku a zlepšuje již vzniklá vedlejší onemocnění, která jsou vyvolaná poruchou výživy buněk při diabetu.

Základní složení:

- enzymaticky upravený organický vápník
- vitamíny :B3, kyselina nikotinová (vitamín PP), v porovnání s Biokalciem je tu zvýšený obsah B1, B2, A, D, E, C
- minerály: křemík, fosfor, draslík, zinek, železo, jód, selen
- lecitin, protein, prášek z dýňových semínek
- extrakt Solodky
- uhlohydráty, ma1todextrin, karbohydráty, aspartam
- hydrogenizované sojové mléko, přírodní vanilkový aromatizátor
- odtučněné sušené mléko, kakao

Obsah kalcia v 1 sáčku - 370 mg

Tento typ potravinového doplňku s nízkým množstvím kalorií a s malým obsahem tuků neobsahuje cukr, je speciálně připraven pro lidi s vysokým obsahem cukru v krvi. Je třeba uvést, že prášek z tykve, který je součástí přípravku, je vhodný jako prevence vzniku cukrovky a zlepšuje produkci inzulínu. Spolu s dodržováním léčby a diety napomáhá předcházet zdravotním komplikacím při cukrovce. Lidé s vysokým obsahem cukru v krvi mají zvýšenou spotřebu vápníku, který je možné tímto přípravkem vhodně doplnit. Přípravek nemůže nahradit léky a inzulín podávané při léčbě cukrovky, ale vhodným způsobem tyto léky doplňuje. Přípravek je vhodný k doplnění nedostatečné hladiny vápníku v krvi.  Nesnižujte si dávku léků nebo inzulínu bez souhlasu lékaře.

Indikace:

- cukrovka ( i při aplikaci inzulínu)
- revmatická artritida, osteochondroza a další nemoci pohybového aparátu
- katarakta, diabetická retinopatie
- epilepsie
- roztroušená skleróza
- srdečně-cévní onemocnění, ateroskleróza, hypertenze
- onemocnění štítné žlázy
- trofické vředy a jiná kožní onemocnění
- nemoci jater a žlučníku
- prostata a adenom předstojné žlázy

Kontraindikace:
děti do 12ti let; opatrně při akutních stavech pankreatitidy

Způsob užívání:

2x denně: poprvé - během maximální činnosti meridiánu dvanáctníku od 9. do 11 hodiny ráno, podruhé od 17. do 19. hodiny nebo od 21. do 23. hodiny. Před začátkem užívání je nutné provést měření obsahu glukózy v krvi. Glukotest pravidelně opakovat každých 14 dní. Nesmí se snižovat dávka antidiabetických preparátů nebo je rušit, dokud se hladina cukru v krvi neznormalizuje.
Začínáme 1 zarovnanou kávovou lžičku 2x denně během 7 dní. Uděláme glukotest. Pokud se hladina glukózy v krvi snižuje, pokračovat v užívání té samé dávky, pokud ne - přejít na užívání 1zarovnané čajové lžičky 2x denně během 7 dní. Zopakovat glukotest. Pokud se hladina cukru v krvi nesnižuje nebo se snižuje málo, přejdeme na uživáni 1 polévkové lžíce 2x denně/1 sáček denně.
Užíváme nejméně 28 dní. Při septických stavech užíváme 1/4 - 1 sáček v 300 - 800 ml vody.
Pijeme v malých dávkách během 24 hodin každých 30 minut. V ostatních případech obsah sáčku rozpustíme v 1 sklenici/ 100 ml čisté vody, jejíž teplota není vyšší než 50 stupňů C ( ne v čaji nebo kávě), vypijeme 10 - 15 minut před jídlem, nebo ho přidáme do jídla ( nejlépe do tvarohu, jogurtu)

Dávkování:
1/4 - 1 sáček denně

Balení:
10 sáčků v krabičce