Očista (detoxikace) organizmu

ocista Znečištěný organizmus není schopen efektivní sebeobnovy!

Prvními příznaky toho, že organizmus člověka překročil "limit zdraví" daný přírodou je většinou únava, slabost, bolest hlavy,  plynatost, zácpa, infekce Candidy, nervozita či dokonce agresivita. Zhoršováním tohoto stavu může dojít k opakovaným migrénám,       k dýchacím problémům, alergiím, ke zhoršenému trávení,                 k nadváze, bolestem kloubů a nespavosti.

Abychom se zbavili nemoci nebo jí předešli,  je proto potřebné vyloučit z organizmu všechny jedovaté nečistoty, kalové usazeniny a jiné škodliviny, které se v něm v průběhu let nahromadily. Odhadem máme v těle pět až pětadvacet kilo nečistot - podle váhy, resp. nadváhy. Dnes už i mladí lidé trpí zácpou.

Vždy je tedy nutné začít s vyčištěním žaludečně-střevního traktu. Střevo je největší imunitní orgán v lidském těle (v tlustém střevě se nachází přibližně 70% imunitního systému), a cesta ke zdravému imunitnímu systému vede skrze zdravý trávicí trakt.

Nejvhodnější roční období pro pročištění a detoxikaci jsou jaro a podzim.

Čištění se nesmí uskutečňovat během akutního onemocnění (při vysoké tplotě, zimnici, při závažných gynekologických onemocněních apod.). Je nezbytné dodržovat pitný režim (vypít za 24 hodin až 6-8 sklenic čisté pramenité vody nebo minerálky, z níž vyprchaly všechny bublinky plynu). U lidí s hypertenzí a onemocněním ledvin se může množství vypité vody snížit na 4-6 sklenic za 24 hodin. Nečistoty se mohou vylučovat nejen močí a stolicí, ale i póry pokožky. Kůže je totiž povrchový orgán detoxikace, přes který se vylučují jedy (toxiny) z hlouběji uložených orgánů.

Nejlepší výsledek v očistě dosáhneme, když se kúra bude shodovat s 3. a 4. fází Měsíce, to znamená během ubývání Měsíce.

V souladu s principy starodávné čínské medicíny je nejvhodnější uskutečňovat očistu od 5.do 7. hodiny ráno (během maximální aktivity meridiánu tlustého střeva) nebo od 21. do 23. hodiny (v čase maximální aktivity trojitého ohřívače) - viz článek Orgánové hodiny-ZDE

Prvním  přír.  přípravkem, kterým je potřeba čištění střev začít,  je  Dvojitá celulóza-ZDE (příp. Chitosan-ZDE) v kombinaci s Antilipidovým čajem-ZDE

Pro sdělení nejvhodnějšího dávkování - přizpůsobeného Vašemu dennímu režimu a aktuálnímu zdravotnímu stavu či případným zdravotním potížím - napište ZDE !

Máte-li zájem o další informace z oblasti ZDRAVÍ-VÝŽIVA-HUBNUTÍ klikněte ZDE

 
Copyright © 2024 Čínská přírodní medicína-bylinky na chronické i akutní zdravotní potíže. Všechna práva vyhrazena.
Design by 4feet.cz.