Přírodní kosmetika Tiens
kosmetika

 


Kosmetika  je  v  Číně chápána jako součást čínské medicíny. Vnější vzhled člověka je zrcadlem stavu jeho celého organismu.

 

Příčinou stárnutí a všech vad na kráse mohou být podle Číňanů i vnitřní problémy - jako například špatné krevní zásobování, hromadění toxinů a odpadu v organismu, somatická onemocnění, narušené dýchání pokožky nebo celková energetická nerovnováha. Všechny tyto problémy se odráží nejen v tom, jak se člověk cítí psychicky a fyzicky, ale také na jeho pokožce - buď  ve formě pigmentových skvrn, akné, nebo zvýšenou suchostí, povislou kůží, vráskami, sklonem k otékání. Základním prostředkem léčby vnitřních problémů organismu jsou v tradiční čínské medicíně přípravky, které se skládají skládají z bylin a různých přírodních látek. Stejné byliny a přírodní složky jsou užívány i v kosmetice, a působí tedy částečně i na vnitřní stav organismu.

V Číně se podle obličeje běžně provádí i diagnostika stavu celého organismu a předpokládá se, že ten, kdo nabízí vhodnou kosmetiku, je schopný doporučit i základní přípravky (přírodní potravinové doplňky) k odstranění nejnápadnějších problémů. Jedná se především o přírodní produkty určené k pročištění těla, odvádění žluči a zlepšení oběhu krve. I některé vrásky mohou být projevem nemocného organismu - například dysfunkce určitého orgánu - a možné odstranění vrásky je podmíněno obnovením jeho funkce. Mladá dívka může mít vrásku u ucha, protože jí špatně fungují ledviny, zatímco stará žena ji mít nemusí. Číňané tvrdí, že výživa pokožky souvisí s dobrým krevním oběhem. Pokud krev neproudí tak jak má, tvoří se na obličeji pigmentové skvrny. Aby zmizely, je třeba oživit krev a vyčistit cévy, a toho se dosahuje bylinami.

MULTIVITAMINOVÁ KOSMETIKA GINSENG s ženšenem a kyselinou hyaluronovou (více informací ZDE) dodá Vaší pleti mladistvou svěžest a jemnost, tedy vitalitu!   Váš skutečný věk ať zůstane vaším tajemstvím...

V souladu s  filozofií tradiční čínské medicíny se přírodní přípravky čínské kosmetiky od evropské liší tím, že nejsou rozděleny podle věku, pohlaví a typu kůže. Jejich výběr je podmíněn stavem kůže a stavem organismu člověka - na problematickou pleť se užívá kosmetika se silnějším účinkem, na zdravou pleť pak jemnější kosmetika určená pro každodenní tonizaci pleti.