Biologický vápník Gu Bao - tablety
gu bao cpm

GU BAO - BONE TREASURE TABLETS TIENS

Tento přírodní vápníkový doplněk výživy je vhodný především pro starší lidi s osteoporózou a ženy, které prochází obdobím menopauzy nebo se k ní blíží - efektivně zpevňuje kosti a doplňuje velmi potřebný vápník do organismu.Základní složení:

Izoflavony sójových bobů (rostlinný estrogen), uhličitan vápenatý, mikrokrystalická celulóza

Množství účinných látek na 100g: 20g vápníku a 2,48g sojových bobů.

Sójové boby jsou jednou z netradičnějších jídel v Číně. Je dobře známo, že sójové boby jsou bohaté na živiny, ale málo kdo zná jejich další účinky. Sójové boby obsahují mnoho druhů živin, z nichž nejvyšší hodnotu mají izoflavony. Pěstování sóji v přírodě je omezeno na pár motýlokvětých rostlin z čeledi bobovitých jako je sója, mexická fazole, jetel, zelená fazole a další rostliny. Izoflavony sójových bobů jsou sekundární metabolity vytvořené v plodu sóji , jejich obsah v sójových bobech je 0.1% - 0.5%. Izoflavony sójových bobů navíc patří do biologických flavonů a do rostlinného estrogenu. Izoflavony sójových bobů jsou rozmístěné v kotyledonu a v hypokotylu. Asi 80% - 90% izoflavonů se nachází v kotyledonu s koncentrací 0.1% - 0.3%. V hypokotylu se nachází mnoho dalších druhů izoflavonů s velmi vysokou koncentrací (1% - 2%), jejich množstí je ale nízký (10% - 20%).
Izoflavony sójových bobů jsou rostlinným estrogenem a mají stejný účinek jako estrogeny. Proto jsou sójové boby nezbytné pro zdraví žen. Izoflavony sójových bobů působí příznivě na pevnost kostí a podporují metabolismus kostí. Působí také proti oxidaci a brání v činnosti tyrozinu proteinové kinázy. Je vědecky dokázáno, že izoflavony sójových bobů chrání před osteoporózou.

Důležité informace:

Co je menopauza? Jaké symptomy a problémy se objevují v období menopauzy? Proč je jednodušší onemocnět osteoporózou v období menopauzy? Co je osteoporóza?

S prodlužujícími se životy lidí a změnou životního prostředí trpí stále více lidí zlomeninami kostí. Je to díky osteoporóze. Kosti ztratí pevnost a stanou se křehčí, zvláště postižené jsou ženy,  které se blíží k menopauze. Důvodem je snížení vylučovacích funkcí  u osob vyššího věku.

U žen v období menopauzy dochází k mnoha změnám v jejich těle. Lékařské výzkumy prokázaly, že ženy, které ve středním věku užívaly přiměřené množství sójových bobů se zpomaluje proces stárnutí, trpí menším množstvím příznaků menopauzy, mají pevnější kosti a jsou chráněny před osteoporózou.

Osteoporóza je nemoc způsobená stárnutím. U lidí starších 40 let lidské tělo spotřebuje více kostí dřeně než je schopno vyrobit. Sójové boby mají schopnost regulovat metabolismus kostí, chrání před ztrátou vápníku a dalších minerálních látek obsažených v kostech a také podporují vytváření kostí dřeně což zpevňuje kosti a zamezuje vzniku osteoporózy. Někteří experti se domnívají, že užíváním luštěnin (sójové boby obsahují sójové izoflavony) je tajemstvím dlouhého života Japonců. Průměrná délka života Japonců je na prvním místě na světě. Lidé ze slavné Okinawa užívají sójové boby každý den.

Účinky:
- ulevuje od příznaků menopauzy
- efektivně zpevňuje kosti, napomáhá zvyšovat hustotu kostní dřeně a chrání před osteoporózou a hyperostózou
- napomáhá předcházet výrůstkům na kostech
- efektivně doplňuje vápník

Indikace:

 • pokročilá osteoporóza
 • nemoci pohybového ústrojí
 • prevence a léčba aterosklerózy
 • ischemická choroba srdeční, arytmie, hypertonie
 • nemoci štítné žlázy
 • snížená imunita
 • prevence onkologických onemocnění
 • zlomeniny kostí
 • chronická hepatitida a jiné onemocnění jater
 • ekzémy, lupénka
 • alergické projevy - senná rýma, bronchitida, astma
 • předcházení procesu stárnutí, zvýšení elasticity kůže
 • chronická únava

Dávkování: 1-2 tablety 2x  denně, zapít teplou vodou.

Balení: 0,5 g x 100 tablet