Nadváha a hubnutí
nadvaha

Příčiny a prevence nadváhy

Existuje index, který nám umožňuje stanovit, máme-li nadváhu nebo ne. Je to tzv. Ketleyho index, označovaný též jako index tělesné hmotnosti (BMI – Body Mass Index), který se vypočítá tak, že se hmotnost (v kg) vydělí druhou mocninou výšky (v m).     U mužů a žen je index rozdílný, protože jejich organizmy samozřejmě vykazují odlišnosti.

Norma u mužů je od 20 do 25, u žen od 19 do 23.

Na základě již zmíněného indexu se obezita dělí do několika stupňů:

První stupeň – hmotnost překračuje normu o 15 – 20 %, u mužů činí 30 – 32, u žen 28 – 30,7. Interval mezi 23 až 28 u žen a 25 až 30 u mužů – to je celkem příjemná přitažlivá plnoštíhlost. Ještě se nejedná o onemocnění – jsme v této fázi takoví hezcí, chutňoučcí, svůdní. Ale už je to příznak toho, že stádium přitažlivosti oblých křivek pomaličku přejde do stádia obezity. Aby k tomu nedošlo, měli bychom v prvé řadě popřemýšlet o svém stravování.
Druhý stupeň – hmotnost překračuje normu o 30 – 49 %, u mužů 32,3 – 37,2; u žen 30,8 – 35,4.
Třetí stupeň – hmotnost překračuje normu o 50 – 99 %, u mužů 37,3 – 49,7; u žen 35,5 – 47,3.
Čtvrtý stupeň – hmotnost překračuje normu o 100 % a více.

Všichni víme, že stejní lidé neexistují. Jsou lidé, kteří jedí málo, a přesto tloustnou. A zase existují takoví jedinci, kteří snědí kvanta potravy, a neztloustnou. Proč se v nich vše, co snědí, neukládá, nezužitkuje? Tady je zakopaný pes. Vše se vyloučí z organizmu, aniž by se vstřebalo. Zde tedy vyvstává první moment  – obnovit správnou látkovou výměnu organizmu, která je porušená. Moment druhý – mnoho lidí trpí poruchami hormonálního systému. Existuje syndrom zvaný obezita z poruchy hypothalamo-hypofyzární osy. Jedním z jeho příznaků jsou kožní strie. To je také signálem toho, že je hormonální výměna porušena. Člověk s touto poruchou se může stravovat tak zdravě, jak to jen jde, a stejně bude přibírat na váze. Proto je velmi důležité obnovit jak základní, tak i hormonální látkovou výměnu. A právě přírodní přípravky Tiens obnovují nejen základní látkovou výměnu, ale odstraňují také hormonální nerovnováhu obecný postup léčby uvádím pro představu ZDE - pro jeho přizpůsobení Vašemu konkrétnímu zdravotnímu stavu  mi  napište, prosím, ZDE !

Nový program  HUBNUTÍ,  ZDRAVÍ  A  KRÁSA - PROGRAM ZMĚNY ŽIVOTNÍHO STYLU - informace ZDE!

PŘÍJEM TEKUTIN

Je tu ještě další podstatný moment – existuje mnoho lidí, kteří mají potíže se stolicí. Patologičtí anatomové zjistili, že vyčištěním střevního traktu člověk ztratí tři až sedm kilogramů váhy, což znamená, že také tyto kalové usazeniny nám přidávají na váze.

OČISTA trávicího traktu (střev) a cév JE TEDY PRO ZAČÁTEK NEZBYTNÁ! - více informací ZDE

Rovněž je nutné dodržovat správný pitný režim – je třeba pít denně určitý objem tekutin. Norma se vypočítá tak, že svou hmotnost vydělíte číslem 20. Takže pokud vážíte 80 kg, vaše norma pro normalizaci stolice činí 4 litry tekutin denně.

První přípravek, který je doporučován při problémech s nadváhou  je ANTILIPIDOVÝ ČAJ Tiens - ZDE. Lipidy = jsou organické látky odvozené od vyšších mastných kyselin, takže sám jeho název již  hovoří o tom, že normalizuje metabolismus tuků. To je první účinek. Druhý účinek – čaj obnovuje funkci jater a slinivky břišní. Často totiž přibíráme právě proto, že enzymy neštěpí potravu důkladně. Pokud však užíváme Antilipidový čaj, všechno, co se do organizmu dostane, se distribuuje tam, kam je potřeba a v potřebném množství. Třetí účinek – čaj normalizuje mikrocirkulaci krve v mozkové tkáni, konkrétně právě v hypothalamo-hypofyzární oblasti. Díky tomu dochází k upravení produkce veškerých hormonů, včetně hormonů štítné žlázy, které jsou velmi častou příčinou nadváhy. Čtvrtý účinekantilipidový čaj se vyznačuje schopností čistit tkáňový mok. Všechny buňky v našem těle jsou obklopeny tkáňovým mokem, a právě na kvalitě této tekutiny závisí mezibuněčná výměna. A co když je tento mok znečištěn volnými radikály a mrtvými T-lymfocyty? Pátý účineknormalizace vylučování a kvality žaludečních šťáv a žluče, tedy zlepšení trávení potravy. Šestý účinek – ženy mají tukové buňky, které jsou zásobárnou tuku v těhotenství. Tyto buňky mají maličké vchody. Při znečištění organizmu odpodními látkami se tyto otvůrky neotevírají – může nám sice pohubnout obličej, ale naše boky zůstanou stejně široké, jaké byly v těhotenství. Antilipidový čaj tím, že čistí organizmus, tyto vchody otevírá, takže se tuk může z organizmu vyloučit. Mimochodem, mnoho žen se užíváním tohoto čaje zbavilo celulitidy. Dnes se bohužel s celulitidou setkáváme nejen u dospělých žen, ale i u mladých dívek, což je především důsledek špatné ekologické situace, která nám na zdraví nepřidává.

Rozpis užívání Antilipidového čaje

Pokud víte stoprocentně, že nemáte ledvinové nebo žlučníkové kameny, zalijte 1 sáček čaje sklenicí (asi půl litru) vařící vody, přikryjte, a po 10 minutách louhování čaj vypijte, a to asi 20-30 min. před jídlem. Antilipidový čaj rozpouští kameny. Pokud si nejste jistí, zda kameny nemáte, připravte si 1 sáček na litr vody a pijte ho v průběhu dne teplý. V poledne vypijte další sklenici čaje a před obědem užijte Dvojitou celulózu. K čemu je potřebná? DVOJITÁ CELULOZA Tiens normalizuje střevní flóru- odstraňuje disbakteriózu, zlepšuje funkci slinivky břišní, „vytěsňuje“ zbytečný cukr z krve (prevence diabetu). Mimochodem, užívání Antilipidového čaje napomáhá prevenci diabetu II. Typu, tj. onemocnění, při kterém je sice inzulín vyplavován, ale jeho kvalita je špatná. Tablety Dvojité celulózy zapíjejte velkým množstvím vody – rozřeďte ji polovinou sklenice vody a ještě jednou ji celou sklenicí vody zapijte. Přináší to pocit sytosti a plnosti žaludku. Až potom se pusťte do jídla. Potravu důkladně rozžvýkejte, aby se pokud možno změnila v tekutou. Až nebudete moci žvýkat, zapijte Antilipidovým čajem. Potravy přijímejte malé množství a vždy než začnete jíst, musíte užít Dvojitou celulózu a jídlo vždy zapít Antilipidovým čajem. Dvojitá celulóza také výborně normalizuje produkci ženského hormonu estrogenu. Některé ženy mají „knírek“ – příčinou tohoto problému je tento hormon. Proto po čtyřicítce začínáme my ženy „bokatět“ a trpět různými myomy a záněty děložní sliznice. Takže nezapomeňte – pokud užíváte přírodní přípravky Tiens, zároveň „léčíte“ i celou řadu doprovodných onemocnění. Další nutné informace o užívání Dvojité celulózy Tiens ZDE

Třetí důležitý přípravek pro hubnutí – BIOLOGICKÝ VÁPNÍK  pro mozek Tiens - ZDE užívejte 1 tobolku před spaním.U lidí s nadváhou je zvýšené riziko onemocnění cukrovkou,proto je pro ně dobré užívat Biologický vápník pro snížení cukru – třetinu sáčku před spaním zapijte vodou. Lidé, které trápí zvýšená chuť k jídlu, a to se týká především žen, by měli raději užívat Biologický vápník pro mozek. Pokud se u vás objevily příznaky narušení hypothalamo-hypofyzární osy (knírek u žen, strie), měli byste určitě užívat Biologický zinek - ZDE, a to po jedné tobolce dvě hodiny po užití Dvojité celulózy. Pokud vážíte více než 100 kg, užívejte dvě tobolky třikrát denně.

Dávkování zde uvedené je pouze obecné. Pro sdělení dávkování a nejvhodnější doby užívání přípravků přizpůsobeného Vašemu současnému zdravotnímu stavu a dennímu režimu mi, prosím, napište ZDE!

Nový program  HUBNUTÍ,  ZDRAVÍ  A  KRÁSA - PROGRAM ZMĚNY ŽIVOTNÍHO STYLU - informace ZDE!

Opakovaná kúra snížení hmotnosti:

První kúra (viz výše) tedy znamenala čtyřicet dní užívání Antilipidového čaje, Dvojité celulózy a Vápníku na mozek, případně i Biologického zinku.

Po první kúře začněte užívat Antilipidový čaj po dvou sáčcích na sklenici vody (půl litru, louhujte 10 min.) nebo  1 sáček Antilipidového čaje + 1 sáček Čaje na redukci hmotnosti - ZDE louhujte společně 10 min. a pijte třikrát denně s jídlem nebo místo jídla. Sáčky lze použít i opakovaně. Toto schéma lze doplnit o přípravek Ikan - ZDE. Po jedné tobolce dvakrát denně při hypertenzi spolu s Biologickým zinkem a po dvou tobolkách dvakrát denně při tlaku nízkém. Ikan zlepšuje srdeční činnost, normalizuje nitrolební tlak a mikrocirkulaci v mozku, udržuje hormonální rovnováhu. Ikan je také vynikajícím přírodním  antidepresivem. Existuje kategorie lidí, kteří musí hodně jíst, když jsou nervózní. Snadno v těchto případech pomůže právě Ikan. Pokud je tlak normální nebo nízký, užívá se Ikan po velkých dávkách (dvě tobolky dvakrát denně). Pokud ho začnete užívat najednou, může zvýšit tlak. Ale pokud ho začnete užívat po očištění organizmu (střev) - ZDE, normalizuje krevní tlak i pacientům s hypertenzí, a to i u těch, kterým tlak kolísá. Ikan se obzvlášť doporučuje u pacientů se zvýšeným nitrolebním tlakem po úrazech lebky a mozku, při encefalopatii (zúžení mozkových cév) po narkóze (mnohdy vzniká encefalopatie jako následek narkózy). Opakovaná kúra snížení hmotnosti – tzv. druhá kúra tedy do již uskutečněného schématu první kúry přidá na dalších čtyřicet dní ještě Ikan. Třetí kúra – po třech měsících  již znamená užívání jen Čaje na redukci hmotnosti – dva sáčky na sklenici vařící vody třikrát denně, a případně ještě je možné kůru doplnit o Chitosan - ZDE. Ti, kteří mají třetí až čtvrtý stupeň obezity, mohou doplnit tuto kúru kapslemi San-gao - ZDE– užívá se po jedné kapsli třikrát denně po jídle.

Součástí tibetské medicíny je mechanismus samoregulace organizmu. Poté, co skončí kúra úpravy hmotnosti – „boje s nadváhou“, můžete žít normálním zdravým stylem života. Hubnete a omezujete se v jídle pouze prvních čtyřicet dní. Samozřejmě není dobré se hned čtyřicátý první den přejíst, zvyknete si totiž jíst po malých dávkách. Snažte se tuto zásadu dodržovat i nadále. Je velice těžké udělat první krok, ale nadváha s sebou přináší také spousty komplexů, které nám kazí pocit a radost ze života. Když žena cítí, že je pěkná, zvýší se jí sebevědomí. Proto hubněte! Nebojte se, že by vám někde nějaké partie těla nehezky ochably, že by se objevily vrásky. V této oblasti se právě východní tibetská medicína Tiens liší od západní – jedním z účinků Biologického vápníku je také schopnost smršťovat svaly. Všechno na vašem tělě se zase vrátí do normy.

V současných výzkumech prostředků na hubnutí převládá trend k vývoji ozdravných potravinových doplňků, které mají komplexní regulující účinek - musí mít zřetelný hubnoucí efekt, ale zároveň musí obsahovat dostatečné množství výživných látek a odpovídat zásadě "hubnout ano, ale ne na úkor zdraví". Banting Vegetal Essence Tablet Tiens ZDE je rostlinná esence na redukci hmotnosti v tabletách, která omezuje chuť k jídlu a množství vstřebávaných tuků, a obsahuje velké množství potřebných výživných látek, aby hubnutí nedoprovázely projevy únavy a slabosti. Jejím účinným doplňkem je Banting Vegetal Essence Instant Tiens - ZDE níže -  přírodní potravinový doplněk stimulující metabolismus tuků, vylučování nadbytečné vody a toxinů,  a rovněž obsahující pro hubnoucí organizmus nezbytné výživné látky.

 

SPALOVAČE tuků

Mnoho převážně amerických společností nabízí lidem doplňky výživy na základě „spalování tuků“. O co vlastně jde? „Spalovač tuků“ je preparát, který stimuluje látkovou výměnu organizmu  takovým způsobem, že člověk podstupuje zátěž srovnatelnou s každodenním sprintem na sto metrů. To je spojeno se zvýšením srdeční frekvence a zvýšením tlaku. Ovšem obézní člověk nemusí mít srdce a cévní systém zcela v pořádku, a proto při užívání těchto „spalovačů tuků“ existuje velká řada kontraindikací. Samozřejmě, že prodejci těchto preparátů, které motivují především jejich obchodní zisky, tyto momenty neberou v úvahu. Tito prodejci většinou říkají, že se člověk nemusí v jídle omezovat, jí tedy vše, protože však užívá spalovač tuků, látková výměna se zrychluje. V konečném důsledku tedy člověk hubne, ale jeho náročnost, co se velkého objemu stravy týká, se rozhodně nezmenší. A proto člověk po ukončení užívání "spalovačů tuků" nabírá na váze ještě rychleji než předtím. Společnost Tiens „spalovače tuků“ vůbec nepoužívá - přípravky Tiens „pouze“ normalizují základní metabolismus a hormonální hladinu.

Použití MASÁŽNÍCH přístrojů

Největšího efektu při  snížení nadváhy dosáhnete spojením užívání výše uvedených  přírodních  přípravků              a masážních přístrojů (Masážní pásy pro snižování hmotnosti - ZDE, příp. Aculife - přístroj pro stimulaci akupunkturních bodů - urychlující metabolizmus - ZDE). Při obezitě a celulitidě je tedy nutné spojit masážní kúru s užíváním Antilipidového čaje a Dvojité celulózy - viz uvedené informace výše na stránce.

HLADOVĚNÍ

Pokud je ještě vaše plnoštíhlost příjemná na pohled, přitažlivá anebo již máte první stupeň obezity, je hladovění pro zhubnutí ještě účinné. Ostatním se však hladovět rozhodně nedoporučuje, protože je zcela jasně prokázáno, že obezita je svým způsobem určitý druh narkomanie. U těchto lidí se do krve vylučují hormony – endorfiny. A pokud se jim jich momentálně nedostává, mají „absťák“, nemohou bez povšimnutí projít kolem jídla ani po sytém obědě. Jídlo je pro ně totiž „narkotikum“. A pokud jim ho sebereme, začnou je trápit skutečné „abstinenční příznaky“. A proto je tedy pacientům s druhým stupněm obezity hladovění přísně zakázáno! A pokud si obezitu léčí metodou hladovění, pak jedině a pouze pod lékařským dohledem. Hladovět bez negativních následků je možné maximálně tři dny. Ovšem po třídenním hladovění začíná proces tukové dystrofie jaterních buněk, tzv. buněčná transformace. Vhodný může být například jednou týdně „odlehčovací“ den, kdy někteří pijí pouze převařenou vodu, případně čerstvé zeleninové či ovocné šťávy. Další den se pak začínají stravovat zase obvyklým způsobem. Pokud začnete užívat přírodní přípravky Tiens, měli byste se držet zásady jíst méně, resp. menší porce a nedojídat jídlo po ostatních členech rodiny a ani to, co zůstane na pánvi. Rovněž je důležité potravu důkladně rozžvýkat (minimálně 8 - 10krát), aby proces trávení začal už v ústní dutině. Pokud pět,šest dní nejíte, je možné také místo jídla užívat dvě až tři tobolky Spiruliny Tiens-ODKAZ, kterou můžete ředit vodou nebo ji můžete zapít sklenicí vody. Taková dieta je také velice účinná na různé kožní problémy.

Stravování podle krevních skupin

Americký dietolog Peter d´Ádamo se třicet let spolu se svým otcem zabýval studiem působení potravy na organizmus a přišel na to, že lidé by se měli stravovat podle toho, které potraviny jsou vhodné pro jejich krevní skupinu. Podle toho, čím se lidé stravují, vznikají v krvi látky, které pak mohou vyvolávat nejrůznější onemocnění. V průběhu svého výzkumu došel k závěru, že lidé s krevní skupinou 0 by měli jíst masitou stravu, se skupinou A vegetariánskou, se skupinou B mléčnou a se skupinou AB stravu smíšenou.

Potraviny rozdělil na obzvlášť prospěšné, na potraviny neutrální a potraviny, jejichž konzumaci bychom se měli vyhýbat.

Obzvlášť prospěšné potraviny jsou takové, které jsou v souladu s naší krevní skupinou. Můžete jich sníst libovolné množství a neonemocníte. Ty, které spadají do skupiny neutrálních potravin, jíst v podstatě můžete, ale pokud tak činíte, budete přibírat na váze. Takže pokud máte k nadváze sklony, neutrální potraviny byste jíst rozhodně neměli. Třetí skupina vyvolává všechna chronická nebo geneticky podložená onemocnění, která máte. Proto se snažte jíst pouze to, co odpovídá vaší krevní skupině.

Seznam základních potravin  rozdělených dle tohoto hlediska zpracovala společnost Tiens v malou (formát A5) „kapesní“ brožurku Žijeme a jíme podle krevních skupin jako podpůrný program při užívání bioaktivních doplňků stravy Tiens - máte-li o ní zájem (či pokud se chcete na cokoliv zeptat) - NAPIŠTE MI ZDE - mohu kdykoliv předat či zaslat spolu s ostatními přípravky...Zdroj: Mudr. F. R. Bikbajeva - Návrat ke zdraví