Dvojitá celulóza
dvojit celulza cpm

DVOJITÁ CELULÓZA TIENS

Tento výborný čistící prostředek normalizuje funkci střev, napomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi, odstraňuje toxické látky a těžké kovy z potravy, zlepšuje kvalitu cévní stěny, působí preventivně proti srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici a úspěšně se používá při hubnutí - je součástí Základního programu snižování hmotnosti - program 6.3. Nadváha ZDE (níže na stránce).

Prvním produktem, kterým je nutné začít obnovu zdraví tzn. očistu organizmu (více informaci ZDE), je právě Dvojitá celulóza v kombinaci s Antilipidovým čajem.

Základní složení:

Dvojitá celulóza Tiens obsahuje dvě základní složky - nerozpustnou kukuřičnou celulózu a rozpustnou celulózu z plodů a listů hlohu krvavého sibiřského. Nerozpustná celulóza provádí očistu mezi řasami, klky a záhyby tenkého a tlustého střeva. Průchodem přes střevní trakt pohlcuje vše, čím jsou střeva zanesena. Rozpustná celulóza čistí mezibuněčné prostory, provádí lymfodrenáž. Působení Dvojité celulózy na organizmus je přitom šetrné -  nepoškozuje sliznici. Její základní úlohou je normalizace střevní funkce. Střevní bakterie třídí střevní obsah na látky tělu potřebné (musí se vstřebat) a nepotřebné (musí se vyloučit).Ve znečištěném střevu však nemohou bakterie dobře existovat a rozmnožovat se. Antibiotika je ničí. Proto vše, co uvízne ve střevě, začíná zahnívat a zpětně se vstřebávat. To pak vyvolává bolesti hlavy, podrážděnost, únavu, gynekologická, kožní, alergická a jiná onemocnění.Vyčištěním střeva vytvoříme pro bifidobakterie a laktobakterie takové příznivé podmínky, které podporují jejich množení.

Ve vodě rozpustná dietetická celulóza se  může v relativně velkém množství rozkládat a přeměnit  na živné prostředí pro střevní baktérie. Tím umožňuje rozmnožování užitečných bakterií a pravidelné vylučování stolice. Střevní bakterie jsou důležité pro vytváření některých vitamínů (např. vitaminu K, B12), ovlivňují imunitní systém organizmu, zabraňují usazení jiných bakterií a kvasinek vyvolávajících těžká onemocnění.

Dietetická celulóza napomáhá výměně tuků a lipoproteinů v krvi - snižuje hladinu cholesterolu                           v krvi,  napomáhá zvýšení citlivosti tkání k inzulínu, snižuje rychlost přestupu cukrů do organizmu, pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi u diabetiků.

Výzkum ukázal, že výživa s celulózou má příznivý vliv při léčbě začínající cukrovky u pacientů ,u nichž je  hladina krevního cukru snižována dietou nebo léky podávanými ústy. Dietetická celulóza dává člověku pocit sytosti, zmenšuje potřebu jídla a zabraňuje tím vzniku obezity.

Vlastnosti:

 • výborný čistící prostředek - urychluje přesun potravinových mas ve střevním traktu, zabraňuje tvorbě kalových kamenů, zvětšuje objem stolice
 • vytváří pocit sytosti
 • zeslabuje účinek karcinogenů a dalších toxických látek,které se nacházejí v potravě,urychluje proces jejich vyloučení z organizmu
 • podporuje vylučování cholesterolu z krve
 • pomáhá dosahovat optimální obsah cukru v krvi, normalizuje funkci slinivky břišní
 • pohlcuje kladnně nabité ionty.podporuje vylučování cholesterolu z krve
 • má antioxidační efekt
 • vytváří vhodné prostředí na rozmnožení normální mikroflóry ve střevním traktu
 • absorbuje a odstraňuje z organizmu radionuklidy, soli těžkých kovů a další exo- a endotoxiny
 • zabraňuje metastazování (rozšíření) rakovinných buněk
 • podílí se na regulaci estrogenů (hormonů vaječníků) a díky tomu se využívá na profylaxi a léčbu rakoviny prsu, fibromyómů dělohy a endometriózy
 • chrání před vznikem a rozšířením aterosklerózy, hypertenze, diabetu a alergíckých onemocnění
 • chrání před hnilobnými a kvasnými procesy ve střevním traktu, odstraňuje disbakteriozu
 • podporuje vstřebávání mikroelementů

Indikace:

1. chronická zácpa, nedostatečné vyprazdňování střev
2. hemoroidy, trhliny konečníku
3. disbakterioza jakéhokoliv původu, tedy i po léčbě antibiotiky
4. program očistění střev
5. detoxikace organizmu (otravy, práce se škodlivými látkami, pobyt v ekologicky nevhodném prostředí atd. )
6. onemocnění střevního traktu, spolu se základní terapií během zhoršení, v období remise je nevyhnutelnou složkou potravy na odvrácení zhoršení
7. snížení nadbytečné váhy a profylaxe přibírání (prevence, ochrana před přibíráním)
8 .bolesti hlavy, které jsou vyvolané poruchami funkce střevního traktu a endointoxikací střevními jedy
9. profylaxe a léčba zhoubných novotvarů tlustého střeva a také nádorů jiných orgánů a tkaniv, tedy i konkrétně nádoru prsu
10. profylaxe a léčba varikozního rozšíření žil, tromboflebitů a trofických vředů dolních končetin
11. cholecystida - jako prostředek profylaxe tvorby kamenů (zejména při následném zatížení při této nemoci)
12. ateroskleróza, lCHS (ischemická choroba srdce), hypertenze - jako doplněk k základní léčbě za účelem snížení hladiny cholesterolu, postupného rozpuštění plátů a na předcházení vytváření nových aterosklerotických usazenin
13 .profylaxe a léčení dysfunkce vaječníků, předmenstruačního syndromu,  symptomů klimaktéria u žen, kandidózy

Kontraindikace:

1. nedoporučuje se dětem do 7 let. S opatrností dětem 7 - 12ti letým (pod lékařským dohledem)
2. těhotenství, během kojení
3. v akutním stavu vředového onemocnění žaludku a dvanáctníku, vředová kolika, enterokolika
4. nepodávat  současně s Chitosanem!

Způsob užíván
í:

Celulózu je nejvhodnější užívat během maximální aktivity meridiánu hrubého střeva od 5. do 7. hodiny po 1/2 - 1 tabletě. Tabletku je možné rozdrtit, zalít 0,5 pohárem vody, nechat 5 minut odstát, potom vypít. Užívání je třeba začít 1 tabletou denně, postupně, pokud je to nevyhnutelné, zvýšit dávku na 3 - 4 tablety. Druhou dávku je vhodné užít během maximální aktivity meridiánu trojitého ohřívače od 21. do 23. hodiny. Každá tabletka se musí zapít pohárem vody. Při nedodržení pitného režimu mohou vzniknout bolesti ve střevech a zácpa. Při sklonu k zácpě se doporučuje 1-2 tablety dvakrát denně 40 min. před jídlem (možno před obědem a večeří), při sklonu k řídké stolici 2 tablety na noc. Dvojitou celulózu není vhodné brát současně s jinými BADy nebo léky, protože může překážet jejich vstřebávaní (interval mezi užíváním musí být nejméně 2-hodinový)!

Optimální doba užívání je 40min. - 1 hod před snídaní. V programu na snížení váhy je účelné nahradit snídani užitím celulózy, potom opět 20 min. před obědem a večeří. Průměrná doba užívání je 28 - 56 dní.

Více informací o správném postupu hubnutí najdete ZDE - NADVÁHA A HUBNUTÍ (níže v článku je uvedena kúra snížení hmotnosti)

Spolu s postupným zvyšováním životní úrovně se mění obvyklý způsob výživy lidí ve velkých a středních městech. V ekonomicky rozvinutých přímořských městech je stále častěji  pozorován nedostatek vlákniny (celulózy) v potravinách. Navíc, se zvyšováním spotřeby jídla obsahujícího mnoho tuků a sacharózy se zvětšilo množství lidí s příznaky obezity, cukrovky , sklerózy cév, srdečních chorob a zhoubných nádorů. Tato onemocnění se vyskytují nejenom u lidí staršího věku, ale i u lidí středního věku. Procento těchto nemocných vzrůstá i mezi dětmi – tento negativní jev vyvolává naše znepokojení.  Samozřejmě tento obraz je vyvolán mnoha faktory. Jeden z hlavních důvodů spočívá v tom, že ve stravě je nedostatek vlákniny - dietetické celulózy. Proti tomuto jevu přichází společnost Tiens s tímto novým druhem doplňku výživy.
Na základě četných výzkumů lidé začali chápat a postupně uznávat důležitost přírodní vlákniny. Mnozí vědci navrhují uznat vlákninu jako jednu ze sedmi druhů základních živin. Denní norma pro příjem dietetické celulózy není ještě stanovena. Výzkumem je doloženo, že při každodenním použití dietetické celulózy v množství v 8-25 gramů se projeví její blahodárný efekt na zdraví člověka.

Dávkování: 1 - 4 tablety 1 - 2 x denně (dávka je individuální)

Balení: 70 tablet v balení (tablety jsou s ovocnou příchutí)

 
Copyright © 2024 Čínská přírodní medicína-bylinky na chronické i akutní zdravotní potíže. Všechna práva vyhrazena.
Design by 4feet.cz.