Ikan

 

c ikan cpm velk

IKAN TIENS

je vynikající bioaktivní doplněk výživy obsahující 84 saponinů z listů Gynostemmy, které svojí léčebnou silou 4x převyšují Ženšen. Jde o tzv. "životabudič", povzbuzuje organizmus, je to tzv. "ženský preparát" - normalizuje jeho celkovou hormonální hladinu,  má velký vliv na nervovou soustavu, působí i jako antidepresivum - upravuje emoce.

Základní složení: Gynostemma pětilistá, vitamín C, pentofilin, teopolyfenol, minerály, beta-karoten ve zvýšené koncentraci v porovnání se Spirulinou (88% ze složení produktu)

Rostlina Gynostemma roste v horských lesích, které jsou vždy pokryty mlhou. Z jejích listů je vyrobena saponinová látka, která je biologicky aktivní a má úžasný vliv na živé bytosti. V dávné době, jak se uvádí ve starobylém díle "Rostlinstvo, zachraňující životy při neštěstí", byl saponin používán jako prostředek k potlačení zánětlivých procesů, ke snížení teploty, jako antitoxický prostředek při otravách potravou a k léčení takové nemoci jako je infekční žloutenka . Současně  se  tato rostlina  používala  k jídlu  v neúrodných  letech. Teprve    v poslední době bylo prokázáno, že je tato rostlina schopna prodlužovat život člověka,  a tento objev otřásl celým světem. Začátkem 70 let japonští vědci získali z gynostemmy složku sladké chutí a zjistili, že v této složce je mnoho aktivních látek, které jsou obsaženy v ženšenu - tím bylo objeveno toto odvěké tajemství!
V době posledních 20 let vědci z Číny a z jiných zemí uskutečnili množství výzkumů a klinických studií. Potvrdili, že saponin gynostemmy má vlastnosti adaptogenu, které má ženšen. Saponin je silným prostředkem ke zvýšení imunity. Posiluje a aktivuje organizmus, brzdí proces stárnutí, potlačuje rakovinové onemocnění, vředy, odbourává stres, zvyšuje odolnost organizmu, uklidňuje a tiší bolest, je efektivní jako uspávací prostředek, snižuje hladinu tuků v krvi, zlepšuje činnost ledvin a velmi zřetelně zlepšuje funkci pohlavních orgánů.

Farmaceutické vlastnosti saponinu je možné rozdělit do těchto čtyř skupin:

- Ovlivňuje výměnu látek v organizmu - snižuje hladinu tuků a cukru v krvi; zvětšuje rychlost tvorby bílkovin; zmenšuje hromadění tuků; napomáhá obnově jaterních buněk.
- Preventivně působí proti vzniku nádorových onemocnění - zabraňuje zasažení buněk nádorem; napomáhá obnově buněk už zasažených ; k potlačuje nádorové onemocnění jater, plic, děložního hrdla a melanomu; z 20-80%.
- Zvyšuje imunitu organizmu, zabráňuje  stárnutí a odstraňuje únavu. Podobně jako saponin ženšenu, saponin gynostemmy je efektivní při zvýšení imunity a působí ihned ve dvou směrech. Protože saponin obsahuje ve velkém množství dva druhy aktivních komponentů – Rb a Rg, je schopen automaticky regulovat i stavy nespavosti, jakož i stavy únavy. Podporuje činnost lymfatických buněk, značně prodlužuje život buněk, zlepšuje mikrocirkulaci v cévách kůry mozkové, zabraňuje výskytu šedivých vlasů.
- Má vliv na nervovou soustavu, uklidňující vlastnosti uspávací a tišící bolest, je efektivní pro odbourání stresu.

A proč má saponin gynostemmy tak "zázračný" účinek?

Protože obsahuje 84 druhů saponinů, což mnohonásobně převyšuje ženšen (léčebné prostředky ze ženšenu, prodávané v lékárnách, obyčejně obsahují kolem 20 druhů saponinů, co se týká ženšenu severoamerického, v něm je saponinů ještě méně). Za podpory Státní komise pro vědu a díky vysokému ocenění Světové zdravotnické organizace (WHO) se saponiny gynostemmy ve 21. století mohou stát hlavní aktivní látkou, jejíž pomocí  bude možno léčit takové nemoci jako jsou choroby krevních cév, cukrovku, stresové onemocnění, rakovinové onemocnění a AIDS.

Indikace:

- na omlazování a prevenci  stárnutí
- v programech na snížení váhy
- při jakýchkoliv stresových situacích a citlivosti na změny počasí
- při syndromu chronické únavy a během období rekonvalescence po překonané chorobě
- na zvýšení vytrvalosti (u sportovců), patří sem i nedostatek kyslíku u obyvatel vysokohorských obydlí, horolezců, baníků
- při potravinových a jiných otravách
- při pobytu v ekologicky nevyhovujících podmínkách,
- při práci s průmyslovými škodlivinami, tedy i radioaktivním materiálem (napřiklad rentgenové laboratoře lékařských
zařízení)
- při hypoimunních stavech, např. AIDS, infekci dýchacích cest, chřipce
- při léčbě cukrovky
- při nemocech jater - i hepatitidě, cirhóze
- při léčbě sexuálních poruch
- při onemocněních pohlavních orgánů
- při nemocech ledvin
- při srdečně-cévních onemocněních, patři sem i ateroskleróza, arytmie, vegetativně-cévní dystonie (mimo hypertenze)
- na dosažení psychického komfortu při depresích, agresivitě, poruchách spánku
- na zachování normálního stavu zubů, ale též na odstranění zápachu z úst
- na zahojení ran a vředů, tedy i vředu dvanáctníku a žaludku
- při onemocněních pohybového aparátu, tedy artirtidách
- při dlouhotrvajícím pobytu na slunci, tedy během opalování, zemědělských pracích na poli

Kontraindikace: nebyly zjištěny; s opatrností: lidem s vysokým arteriálním tlakem, dětem mladším 12 let těhotným (pod dohledem lékaře), lidem starším 60 ti let

Způsob užívání: doporučuje se brát v první polovině dne (do 18. hodiny), nejlépe v době maximální činnosti meridiánů: žaludku do 7. do 9. hodiny ráno, srdce od 11. do 13.po obědě, močového měchýře od 15. do 17.hodiny odpoledne;  zapíjet kapsli 0,5 sklenicí teplé vody

Dávkování: děti starší 12ti let po 1kapsli 2 - 3 krát týdně;  dospělí : 1. týden jednu kapsli 1x denně, 2. týden jednu  kapsli 2x denně nebo dvě kapsle najednou, 3. týden tři  kapsle denně

Doba užívání: max. 28 dní

Balení: 150 kapslí v balení