Cholikan
c cholikan cpm

CHOLIKAN TIENS

je výsledkem výzkumu genetického inženýrství, tzn. využití současných biotechnologií, kdy se geny jedné látky přenášejí do druhé, by se v ní objevily některé znaky látky původní. Aktivní složka Cholikanu - resveratrol - je rostlinný antioxidant, který má protizánětlivé účinky, zabraňuje hyperlipidemii a vzniku nádorových buněk. Preventivně brání ateroskleróze, podporuje cirkulaci krve a odstraňuje usazeniny na stěnách tepen, čímž je prospěšný pro ochranu před srdečními onemocněními.

Korporace Tiens je exkluzivním výrobcem Cholikanu. Tento biologicky aktivní doplněk se vyrábí na základě extraktů jadérek z plodů červeného a růžového hroznu.
Účinnou látkou v Cholikanu je resveratrol, který je obsažen v jadércích hroznu. Jedna kapsle Cholikanu se vyrovná jedné lahvi červeného vína, která obsahuje 2 mg této látky.

V organizmu člověka se usazují ve velkém množství tuky a cholesterol, na jejichž základě pak vznikají civilizační choroby, z nichž nejzávažnější je hyperlipidemie (=nadbytek tukových částic kolujících v krvi a usazujících se v cévách, játrech a dalších orgánech). Kromě toho – zrychlený rytmus života způsobuje, že stále cítíme celkový "duševní tlak", nacházíme se ve stavu stresu. Stres je hlavním faktorem pro vznik hyperlipidemie.
Základním příznakem hyperlipidemie je zvýšení hladiny celkového cholesterolu v krevním séru, triglyceridů a proteinového cholesterolu nízké hustoty (LDH). Hyperlipidemie je nejvíce nebezpečný faktor pro vznik kardiovaskulárních a mozkových onemocnění. ( srdeční infarkt, mozková mrtvice). Onemocnění v počátečním stádiu nemá klinické příznaky, nebolí a probíhá skrytě. Může zrychlit proces sklerotizace  ucpání) tepen, vyprovokovat zvýšení krevního tlaku , vznik cukrovky, omezí funkci jater tzv. "tuková" játra, vede k tvrdnutí jater, k zánětu slinivky , k tvorbě žlučníkových kamenů a k mnoha dalších vážným onemocněním. Hyperlipidemie je o to více záludnější, že k náhlému zhoršení zdravotního stavu dochází náhle, když to nejméně čekáme např. po námaze nebo po psychickém vypětí - infarkt, mozková mrtvice apod. Jedná se o onemocnění s velmi závažným zásahem do života pacienta.

Resveratrol je rostlinný antioxidant obsažený v hroznovém víně. Je nejsilnějším antioxidantem, který svojí aktivitou předstihuje beta-karoten 4 - 5krát, vitamín E 50krát, vítamín C 20krát, vitamín A, selen a zinek.
Spojuje a vylučuje z organizmu volné radikály.
Volné radikály jsou vysoko aktivní molekuly, které se vytvářejí i v našem organizmu neustále. Objevují se jako důsledek kouření, vdechování jedovatých chemických látek, dlouhého pobytu na slunci, v důsledku nadměrných sportovních cvičení. Dokonce při normální látkové  výměně vznikají také volné radikály. Ničí buňky a narušují jejich funkci prostřednictvím zničení buněčných membrán.
To způsobuje:
- urychlení procesu stárnutí zapříčiněného neustálou ztrátou tkáňových buněk různých orgánů
- narušení struktury DNA (nosítelů dědičných informací) a poruchu tvorby zdravých buněk, což může vést ke vzniku nádorového procesu
- spojování molekul a tkaniv různých orgánů (například bílkovin kůže, v důsledku čehož kůže začíná ztrácet pružnost, pevnost, stává se hrubou, povadlou a zvrásněnou )
- ztrátu schopností rozeznávat sousední buňky, což způsobuje nekontrolovaný růst buněk a jako následek vytváření zhoubných a nezhoubných nádorů v organizmu
- snížení imunity

Resveratrol normalizuje hladinu lipidů (cholesterolu) v krvi. Cholesterol se tvoří v játrech, ale též se může do organizmu dostávat s potravou. V krevní plazmě a séru se nerozpouští, ale s pomocí zvláštního přenašeče- lipoproteinu (lipid + bílkovina) cirkuluje v krvi.
Velká část cholesterolu v plazmě se přenáší lipoproteinem nízké hustoty. Zejména toto spojení bývá i příčinou aterosklerózy. Takový cholesterol se ukládá na stěnách cév v podobě plátů a je příčinou infarktů, mrtvice, zhoršení paměti atd. Při vysokém obsahu cholesterolu nízké hustoty se zaznamenává nízká hladina cholesterolu vysoké hustoty. Vysoká hladina cholesterolu vysoké hustoty má naopak velký význam pro organizmus:
- podílí se na fungování nervových buněk, buněk velkého mozku
- je nezbytný na syntézu pohlavních hormonů a hormonů nadledvinek
- proniká do složení obalů buněk
- je nutný při tvorbě žlučových kyselin.

Resveratrol značně snížuje v krvi koncentraci cholesterolu nízké hustoty, současně zvyšuje obsah cholesterolu vysoké hustoty.
Resveratrol má vědecky prokázané velmi vysoké protirakovinové účinky.
Zpomaluje růst rakovinových buněk o 50% a dokonce je schopný je zničit. Současně stimuluje a aktivizuje schopnost regenerace normálních zdravých buněk. Efektivnost používání Cholikanu při rakovině prsu byla 43 - 47%, u rakoviny jater 37 - 48 %, u rakoviny žaludku 34 - 41%, růst zdravých buněk tvořil 9 - 18%.
Podporuje též normální funkční schopnost trombocytů, podporuje snížení viskozity krve, zabezpečuje tím zároveň volný průtok krve v cévách, protože udržuje pružnost stěn cév.
Má protizánětlivé a antíbakteriální účinky.

Je i efektivním kosmetickým prostředkem, udržuje hladkost a pružnost kůže, odvrací její předčasné stárnutí, ale též má schopnost obnovovat a stimulovat růst kolagenových vláken, obnovuje mladost povadlé kůže.
Má antialergické účinky, protože neutralizuje vylučování histaminu
Zlepšuje paměť, zvyšuje odolnost organismu vůči stresům.
Snižuje hladinu cukru v krvi a je velmi efektivní při retinopatii (zasažení oční sítnice) u diabetiků a hypertenze.
Zlepšuje ostrost zraku.
Obnovuje strukturu napadených genů, tím odvrací dědičné působení takových chorob, jako je cukrovka a hypertenze.

Indikace:

- Při pobytu v ekologicky a radiačně nevhodných podmínkách, ve škodlivé průmyslové výrobě, během radioterapie a chemoterapie
- Na zvýšení odolnosti vůči stresům a na odstranění jejich působení
- Jako nejlepší perorální (tzn. na vnitřní použití) kosmetický prostředek, který dlouhodobě umožňuje udržovat mladost kůže a obnovovat její povadlost
- na prevenci a léčbu srdečně-cévních onemocnění, tedy i infarktu, mrtvice, aterosklerózy
- na prevenci a léčení varikózního rozšíření žil a tromboflebitů
- na zlepšení mikrocirkulace v orgánech a tkáních
- na prevenci a léčení (spolu s metodami tradiční léčby) onkologických onemocnění, během pooperační rehabilitace
- při léčbě nezhoubných nádorových procesů a předrakovinných stavů, např. erozi krčku dělohy, mastopatii fibromyomu
- pří alergických onemocněních různého původu, např. při bronchiálním astmatu
- na prevenci léčby retinopatie pří diabetu, pří hypertonii a jiných stavech s napadením oční sítnice, na zlepšení ostrosti zraku

Kontraindikace: není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám.  Užívat max. 28 dní.

Způsob užívání: během maximální činnosti meridiánu zainteresovaného orgánu. Druhý příjem během maximální aktivity trojitého ohřívače od 21. do 23. hodiny, zapít kapsli 0,5 sklenicí teplé vody.

Dávkování: za účelem prevence: 1 kapsli 1x denně;  za účelem léčby: 1. týden 1 kapsli 1x denně, 2. týden 1 kapsli 2x denně nebo 2 kapsle najednou  a 3. týden 1 kapsli 2 - 3x denně
Ve výjimečných případech při onkologických onemocněních je možné dávku zvýšit na 4 - 5 kapslí denně. Léčebnou kúru a dávkování je nutné posoudit individuálně v závislosti na zdravotním stavu a druhu onemocnění.

Balení: 60 kapslí v balení